Glass Candy u Gradu
Njujorški duo Glass Candy, koji je godinama evoluirao od spoja nojz roka sa elektropopom do italo diska, gostuje 6. oktobra u Kulturnom centru Grad. Opisivani kao daleki i neshvatljivi, što samo upotpunjuje njihovu privlačnu tajanstvenost, Johnny Jewel i Ida No, formirali su bend sredinom 90-ih, u kojem No peva, a Jewel svira gitaru, sintisajzer, i producira. Eksperimentišući sa različiitim muzičkim žanrovima, izdali su nekoliko albuma od početka 2000, uključujući i “B/E/A/T/B/O/X” i poslednji album “Deep Gems”.
Njujorški duo Glass Candy, koji je godinama evoluirao od spoja nojz roka sa elektropopom do italo diska, gostuje 6. oktobra u Kulturnom centru Grad.
Opisivani kao daleki i neshvatljivi, što samo upotpunjuje njihovu privlačnu tajanstvenost, Johnny Jewel i Ida No, formirali su bend sredinom 90-ih, u kojem No peva, a Jewel svira gitaru, sintisajzer, i producira.
Eksperimentišući sa različiitim muzičkim žanrovima, izdali su nekoliko albuma od početka 2000, uključujući i “B/E/A/T/B/O/X” i poslednji album “Deep Gems”.
Njihov zvuk nazvan je “italo” i “smack disco”, a oni podijum vide kao mesto tajanstvene elegancije i uzvišenosti, a ne kao naporan “Agadoo” i “The Cheeky Song (Touch My Bum)”.
Delimično zbog klasičnog komponovanja pesama i starinskog načina snimanja (Jewel koristi samo staru opremu, dok No peva u mikrofon sa kablom), zvuk na albumu “B/E/A/T/B/O/X/S” podseća na saradnju legendarnog Giorgioa Morodera i Donne Summer. I, kao Moroder, Jewel zna da najbolja plesna muzika ne treba da ima samo ritam, već i oštrinu i opasnost . “Digital Versicolor” meša “I Feel Love” sa muzikom iz “Noći veštica” Johna Carpentera, dok No preko toga samrtničkim glasom deteta izgovara stihove...
Broj karata je ograničen, a prvi kontigent košta 1.000 dinara, dok je drugi kontigent 1.300.
Više o Glass Candy na www.myspace.com/glasscandy (http://vivaitalians.blogspot.com)
(SEEcult.org)